Maj 2018 - Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści

Menu główne:

Maj 2018

Wydarzenia
Wyjazd do Filharmonii Bałtyckiej – 29.05.2018 r.

W dniu 29.05.2018 r. odbył się wyjazd na koncert pt.”Rytm- bijące serce muzyki” do Filharmonii w Gdańsku. W koncercie uczestniczyło dwadzieścioro uczniów naszej szkoły. Było to dla nich ciekawe doświadczenie, ponieważ koncert ten był dedykowany dzieciom w ich wieku. Gwiazdami wydarzenia była Szkoła Tańca Irlandzkiego, Gdańska Grupa Perkusyjna oraz Chór  Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. W Gdańsku. Artyści zadbali o stworzenie bardzo interesujących występów, które oczarowały „małych widzów”. Mieliśmy przyjemność zobaczyć kila pokazów tanecznych, perkusyjne show oraz poczuć klimaty Afrykańskie- a wszystko to za sprawą wspólnego występu Chóru oraz Grupy Perkusyjnej.
Sandra Marcinkowska

KONCERTY MUZYCZNY „Z BIEGIEM WISŁY” – 28.05.2018 r.

28 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się koncert muzyczny pt. „Z biegiem    Wisły – część I (górna Wisła). Uczniowie, pracownicy szkoły oraz nauczyciele mogli usłyszeć wiele przepięknych piosenek patriotycznych w tradycyjnych, ale także dość współczesnych aranżacjach. Koncert ten poprowadził p. Leszek Bolibok – skrzypek i wieloletni muzyk Teatru Muzycznego w Gdyni. Prowadzący poprzez różne piosenki przenosił słuchaczy w Beskidy, na Śląsk, do Krakowa. Uczniowie mieli okazję nie tylko dobrze się bawić, ale również poznać historię poszczególnych regionów geograficznych oraz polskich tańców.
Paulina Sławik

FESTYN SZKOLNY – DZIEŃ RODZINY – 25.05.2018 r.

W piękny majowy dzień, 25 maja 2018 roku, odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny. Tego dnia pragnęliśmy uczcić trzy dość istotne dla nas święta: Dzień Matki, Dzień Ojca oraz Dzień Dziecka. Goście nas nie zawiedli! Chętne osoby wzięły udział w przygotowanych atrakcjach: rodzinnych konkursach, loterii fantowej, przejażdżkach konnych. Wszyscy zgromadzeni na festynie mieli możliwość zjedzenia pysznego ciasta, kiełbasek z grilla i wielu innych smakołyków.
Nasi uczniowie przygotowali występy artystyczne, którymi zachwycili swoich rodziców i krewnych. Widać było, iż tego dnia każdy miał doskonały humor. Bez wątpienia było to bardzo miłe popołudnie!
To fantastyczne rodzinne spotkanie wykorzystaliśmy również do prowadzenia działań profilaktycznych. W tym roku ostrzegaliśmy przed niebezpieczeństwami związanymi z Internetem. Wszyscy obecni na festynie rodzice i uczniowie otrzymali przeznaczone dla nich broszurki informacyjne.
Dziękujemy za pomoc wszystkim uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły i nauczycielom.
Paulina Sławik

XVII Powiatowy Konkurs „Żuławy Gdańskie - Nasza Mała Ojczyzna” – 25.05.2018 r.

W piątek 25.05.2018 w Cedrach Wielkich odbył się XVII Powiatowy Konkurs „Żuławy Gdańskie - Nasza Mała Ojczyzna”. Udział w konkursie wzięło 13 osób z klas IV-VI Konkurs podzielony był na 5 różnych konkurencji, do których każdy uczestnik przygotowywał się kilka tygodni wcześniej pod okiem nauczycieli.
1. Wiedza o regionie - opiekun Arkadiusz Chodera
2. Festiwal szanty żuławskie - opiekun Sandra Marcinkowska
3. Praca fotograficzna „Żuławy bliskie sercu”- opiekun Jerzy Wiśniewski
4. Praca przestrzenna „Żuławska łąka”- opiekun Andżelika Piasecka
5. Prezentacja (recytacja) wiersza „Żuławy słowem malowane”- opiekun Paulina Sławik

Za pracę przestrzenną reprezentantki naszej szkoły zajęły: III miejsce - Martyna (kl. IV) oraz II miejsce Oliwia (kl. VI). Dominika (kl. V), Alan (kl. V) oraz Kacper (kl. V) brali udział w konkurencji - wiedza o regionie i zajęli IV miejsce. Sandra (kl. IV) oraz Martyna (kl. IV) otrzymały specjalne wyróżnienie za udział w festiwalu szantów żuławskich oraz zaproszenie na dożynki w Cedrach Wielkich. Wszystkim reprezentantom naszej szkoły i nauczycielom dziękuję za wkład i poświęcony czas w przygotowanie się do tego konkursu.
Arkadiusz Chodera

XIX Powiatowy Konkurs Recytatorski – 24.05.2018 r.

W Szkole Podstawowej w Czerniewie odbył się XIX Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Zygmunta Bukowskiego. Do konkursu przystąpiło 22 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Wszystkie deklamacje były na wysokim poziomie i komisja konkursowa miała trudną pracę. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy V – Alan Gostkowski. Świetnie recytował dwa wiersze: „Mała Ojczyzna” i „Drewniany świat”. Chociaż nie zdobył nagrody, to dla nas i tak jest bohaterem!
Jerzy Wiśniewski

Sukces naszych uczniów w konkursie ortograficznym – 23.05.2018 r.

23 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Suchym Dębie odbył się I Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”. Uczniowie z naszej szkoły stanęli do wspólnej rywalizacji z uczniami szkoły w Suchym Dębie. Naszą wspólnotę szkolną reprezentowało sześcioro uczniów: Filip Gzella, Błażej Rychert, Fabian Ćwikliński, Aleksander Urban, Natalia Sendłak i Milena Lewandowska.
Uczestnicy mieli okazję sprawdzenia swoich umiejętności związanych ze znajomością zasad ortograficznych. Okazało się, że mamy w szkole kilku specjalistów w tej dziedzinie. Najmłodszym „Mistrzem Ortografii” został Błażej Rychert, natomiast Filip Gzella zajął III miejsce. W kategorii klas IV-V trzecie miejsce zdobył Aleksander Urban.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
Paulina Sławik

Jubileusz 30-lecia Kapłaństwa ks. Krzysztofa Zdrojewskiego – 22.05.2018 r.

22 maja 2018 r. przypadła 30. rocznica święceń kapłańskich ks. Krzysztofa Zdrojewskiego – proboszcza z Koźlin i naszego katechety. Z tej okazji w kościele odbyła się uroczysta Msza św. koncelebrowana z licznym udziałem księży – kolegów z tego samego rocznika seminaryjnego, dawnych studentów Seminarium Duchownego w Pelplinie. Po Mszy św. Jubilaci i goście przybyli do naszej szkoły, aby wspólnie obejrzeć dedykowany dla księdza, rewelacyjny występ zespołu tanecznego z Ukrainy – „Kwieciste Gwiazdy”.
Jerzy Wiśniewski

Spotkanie z Policjantem – 21.05.2018 r.

W poniedziałek 21 maja, o godz. 8:55 odbyło się spotkanie z przedstawicielem Policji, naszym sympatycznym dzielnicowym - starszym sierżantem Grzegorzem Kucharskim. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas V-VII. Było ono kontynuacją i jednocześnie uzupełnieniem działań profilaktycznych, którymi zajmowaliśmy się podczas "Dnia Profilaktyki". Poruszane zagadnienia dotyczyły jednak nie tylko profilaktyki bezpieczeństwa w Internecie. Uczniowie dowiedzieli się również dlaczego szkodliwe są: papierosy, e-papierosy, alkohol, dopalacze i narkotyki oraz jak ustrzec się przed uzależnieniem tymi używkami. Bardzo dziękujemy Panu Dzielnicowemu za spotkanie i troskę o bezpieczeństwo naszych uczniów.
Danuta Haydasz

Wyjazd na mecz – 19.05.2018 r.

W dniu 19 maja 2018 roku 35 uczniów wraz z opiekunami wzięło udział w wyjeździe na mecz Lechii Gdańsk. Mecz okazał się ciekawym widowiskiem. Dzieci chętnie przyglądały się wydarzeniom na boisku oraz aktywnie kibicowały. Dla niektórych uczestników wyjazdu była to pierwsza wizyta na pięknym, nowoczesnym stadionie Lechii Gdańsk. Dzięki wyrównanemu meczowi pomiędzy dwoma drużynami, przeżywaliśmy emocje związane z grą na boisku do samego końca. Dziękuję dzieciom za aktywną postawę kibica oraz opiekunom za pomoc w opiece nad dziećmi: Katarzynie Kaźmierskiej, Justynie Dehling oraz Michałowi Jarudze. Dziękuję Urzędowi Gminy w Suchym Dębie za udostępnienie gimbusa  na przejazd do Gdańska.
                                                                                                                     Wojciech Kaźmierski

Szkolny Dzień Profilaktyki – 18.05.2018 r.

Tegoroczny Dzień Profilaktyki odbywał się pod hasłem "Bezpieczny Internet". Dzień rozpoczął się przeprowadzeniem badań realizowanych w ramach projektu pt. „MłodziCyfrowi.pl”. Badanie miało pokazać uczniom w jaki sposób wykorzystują w codziennym życiu media cyfrowe, w tym portale społecznościowe, jak się czują, jak bardzo są zadowoleni z własnego życia oraz czy cenią sobie dobre relacje z kolegamii i rodzicami.
Bardzo ważnym wydarzeniem tego dnia było ogłoszenie wyników konkursu "Jak być bezpiecznym w Internecie?". Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: prezentacja i opowiadanie. W kategorii prezentacja wygrała Milena z kl. VII, która zaprezentowała zebranym na holu szkoły uczniom swoją prezentację. Zwycięskie opowiadania: Karoliny z kl. IV, Julii z kl. V oraz Olka z kl. IV, zostały również zaprezentowane na holu szkoły, aby wszyscy uczniowie mogli się z nimi zapoznać.
Następnym punktem programu były zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnienia od komputera. Zajęcia odbyły się w trzech grupach, a prowadził je psychoterapeuta Mateusz Grygiel z Ośrodka Psychoterapii "Gestalt" w Gdyni. Uczniowie klas I-III wzięli również udział w quizie związanym z bezpieczeństwem internetowym, podczas którego rozwiązywali w grupach wiele ciekawych zadań.
Na zakończenie uczniowie podpisywali zobowiązanie, wykonane przez uczniów klasy I. Zobowiązali się w nim przestrzegać zasad bezpiecznego użytkowania komputera i Internetu. Wszyscy mamy nadzieję, że będą ich przestrzegać, dzięki czemu unikną zagrożeń i będą bezpieczni.
                                                                                                                      Danuta Haydasz

Szkolny Dzień Ekologiczny – 16.05.2018 r.

16 maja 2018 r.  obchodziliśmy dzień poświęcony ekologii. Do naszej szkoły przyjechał pan pszczelarz.  Zarówno dzieci z przedszkoli, oddziału przedszkolnego aż po klasę VII wzięły udział w  lekcji pt.: „Fascynujący świat pszczół”. Na temat tych pracowitych owadów, ich życia i pracy dowiedzieliśmy się bardzo dużo ciekawych informacji, bo pan, który o nich opowiadał wie na ten temat chyba wszystko. Czy wiedzieliście, że w świecie pszczół, strażniczkami są osobniki żeńskie, bo mają żądła?  Mogliśmy obserwować pszczoły przez ul ze szklanymi ścianami, oraz bardzo wiele innych akcesoriów związanych z pszczelarstwem. Każde dziecko otrzymało słoiczek miodu, świecę oraz certyfikat udziału w zajęciach. Kolejnym punktem dnia było sprzątanie terenów przyszkolnych, przydzielonych poszczególnym oddziałom klasowym. To był bardzo ciekawy dzień!
                                                                                                                     Gabriela Młyńska

Wycieczka po Żuławach – 11.05.2018 r.

W dniu 11.05.2018 odbyła się wycieczka po Żuławach, która miała na celu propagowanie kultury i historii Żuław. Wycieczka została zorganizowana przez Szkołę w Cedrach Wielkich.  Ośmioro dzieci z klas IV-VI pod opieką nauczyciela Arkadiusza Chodera z bliska zobaczyły dom podcieniowy w miejscowości Trutnowy, średniowieczne kościoły w Krzywmy Kole i Cedrach Wielkich oraz śluzę w Gdańskiej Głowie. Pani przewodnik Katarzyna Czajkowska przybliżyła uczestnikom historię oraz dawne zwyczaje panujące na Żuławach.
                                                                                                                       Arkadiusz Chodera

SZKOLNY DZIEŃ EUROPY – 09.05.2018 r.

9 maja obchodziliśmy w naszej szkole Szkolny Dzień Europy. W obchodach brali udział wszyscy uczniowie  z klas I-VII. Przygotowywaliśmy się do tego dnia już od pewnego czasu, ponieważ z tej okazji został ogłoszony szkolny konkurs na wykonanie „Słynnej Budowli Europy” w formacie 3D.  Chętni uczniowie mogli wykaz się kreatywnością i pomysłowością. I tak się stało. Biorący udział wykonali piękne i okazałe prace, które zostały wybrane i nagrodzone w dwóch kategoriach : klasy I-III i IV-VII.
KATEGORIA KLASY I - III
1. miejsce zdobył Igor Połajdowicz z kl. III wykonując imponującą Wieżę Eiffle
2. miejsce otrzymał  Oliwier Janus z kl. II za Krzywą Wieżę z Pizy.
KATEGORIA KLASY IV – VII
1. miejsce zajął Adrian Ropel z kl. IV za Stonehenge
2. miejsce zajął Alan Gostkowski z kl. V za podświetlaną Wieżę Eiffle, oraz
3. miejsce otrzymała Oliwia Skrzyńska  z kl. VI za Big Bena i Aleksander Urban z kl. IV za Krzywą Wieżę z Pizy.
Wyróżnieni zostali Wiktoria Dymińska z kl. I, Maja Kołodziej z kl. II oraz Weronika Łagowska z kl. IV
W tym dniu odbyła się również barwna prezentacja wszystkich krajów Unii Europejskiej. Uczniowie dowiedzieli się dużo ciekawostek i  przypomnieli sobie wiele faktów na temat poszczególnych krajów. W drugiej części spotkania z okazji Szkolnego Dnia Europy przedstawiciele klas IV – VII rywalizowali w quizie pt. „Co wiesz o Unii Europejskiej ?”. Wygrała klas V, ale wszyscy otrzymali nagrody i świetnie się bawili.
W tym dniu każda klasa reprezentowała jeden z krajów Unii przygotowując i wpinając sobie w ubranie flagę tego kraju. Prawie wszystkie klasy spisały  się na medal i w stu procentach przygotowały się do tego zadania. Oni również otrzymali nagrodę.
KOLEJNY SZKOLNY DZIEŃ EUROPY I EMOCJE Z NIM ZWIĄZANE ZA ROK!
                                                                                                                        Monika Grot - Sigłowa

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – 08.05.2018 r.

08.05.2018 r., kilka dni po narodowym święcie Polaków – w naszej szkole miał miejsce uroczysty apel poświęcony temu wydarzeniu z 1791 r. Konstytucja w Polsce była pierwszą w Europie, a drugą w świecie tuż po Stanach Zjednoczonych. Tak ważny dokument był potrzebny w naszym kraju. Dzieci z klasy III i IV przedstawiły okolicznościowe wiersze oraz scenkę. Nie zabrakło też pieśni o tematyce patriotycznej. Wszystkim uczniom serdecznie dziękuję  za zaangażowanie i udział w apelu.
                                                                                                                         Gabriela Młyńska

Szkoła Podstawowa w Koźlinach, Koźliny 50, 83 - 022 Suchy Dąb, tel./fax 692 70 88, e-mail spkozliny@op.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego