2018/2019 - Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści

2018/2019

Przedszkole U
 
Wesołe zabawy komputerowe przedszkolaków…

 
Zabawy rozwijające koncentrację uwagi, orientację oraz koordynację wzrokowo – ruchową z wykorzystaniem „Magicznej podłogi FunFloor”.
 
Wycieczka do "EduFun"

 
Dnia 27.04.2019r oraz 11.05.2019 r.  odbyła się wycieczka do "EduFun" w Redzie. Wyjazd został zorganizowany w ramach realizacji Projektu Uniwerstytet Przedszkolaka w OWP Koźliny. Dzieci miały okazję wziąć udział w warsztatach pt. "Para i dym" oraz ,,Chemia kolorów''.
 
Dzieci mogły aktywnie poznawać świat zasad, kwasów i innych środków ze świata chemii. Nasze przedszkolaki brały czynny udział w zajęciach: robiły pastę dla słonia czy też kolorowy wulkan. Dzieci miały szanse zobaczyć wybuch, ale największa radość sprawiło im tworzenie różnych kolorów, co bardzo chętnie i licznie robili.


Maj

W maju odbyła się wycieczka do Fan Day w Tczewie. Miło spędziliśmy tam czas :)Kwiecień

W kwietniu przedszkolaki uczyły się jak prawidłowo dbać o zęby, i jak ważne jest to dla naszego zdrowia.Marzec

 
W marcu pożegnaliśmy zimę! W oczekiwaniu na nadejście wiosny przedszkolaki posadziły kwiaty.
Bale w karnawale...

"Co się z tą pogodą stało? W zimie wcale nie jest biało..." Przedszkolaki spędziały czas wykonując miedzy innymi maski karnawałowe, które posłużyły nam do wspólnej zabawy.  Bajkowe opowieści o krasnoludkach stały się inspiracją do wykonania pracy plastycznej.

StyczeńW styczniu odbyła sie bardzo ważna uroczystość Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki zaprezentowały wierszyk, a także taniec "babuszki". Gratuluję wszystkim dzieciom wspaniałego występu! Babciom i Dziadkom życzymy 100 lat!
Kolorowe stroje, muzyka i taniec - tak to Bal Karnawałowy, na którym przedszkolaki wspaniale sie bawiły :)

Bajkoterapia


Bajkoterapia polega na wykorzystywaniu bajek i baśni w celach terapeutycznych, edukacyjnych czy relaksacyjnych. Dzięki tej formie zajęć dziecko poznaje kulturę, obyczaje, historię, uczy się rozumieć świat, w którym żyje, a także rozwija wyobraźnię i pogłębia swoje zainteresowania. Pozwala spojrzeć na problem z innej strony.
Dzieci oddziału ,,U” słuchają bajki pt. ,,Kicia Kicia na rowerze”.
Matematyka wcale nie musi być trudna i nudna... - Długie i krótkie ciężarówki


Ćwiczenie porównywania dwóch przedmiotów oraz porównywania długości dwóch przedmiotów za pomocą ,,typowej miarki''. Ćwiczenie stosowania słownictwa dotyczącego długości: długi - krótki, dłuższy - krótszy.
Matematyka wcale nie musi być trudna i nudna... - Guziki do dziurek

Rozwijanie umiejętności wykorzystania metody ,,jeden do jednego'' podczas dokładnego dopasowania dwóch zestawów przedmiotów.
Dziecko dopasowuje dziurki do guzików za pomocą żetonów oraz odgrywa rolę podczas zabawy.

Wycieczka do Centrum EduFun


"Bo nauka to zabawa,
a zabawa to nauka!"

Grudniowy sobotni ranek spędziliśmy w EduFun w Redzie na bezpłatnej wycieczce, która została zorganizowana przez Projekt ,,Uniwersytet Przedszkolaka”. Dzieci uczestniczyły na warsztatach pn. ,,Wściekły ciekły azot”.


ZAJĘCIA Z WYDŁUŻENIA GODZIN


W ostatnich dniach nasze przedszkolaki wykonały własnoręcznie z masy solnej  ozdoby świąteczne, które później z wielkim zaangażowaniem zawieszały  na nasze wspólne drzewko , a gdy drzewko jest już ubrane wszyscy wiedzą, że święta są tuż, tuż…GrudzieńMikołaju Mikołaju....

Miesiąc grudzień to piękny czas dla dzieci i rodziny. W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia przedszkolaki miały okazję poznać osobiście Świętego Mikołaja, a także odwiedzić go w "Honolulu" w Tczewie. Wykonanie wspólnie z rodzicami kartki świątecznej było okazją do świetnej i twórczej zabawy.  


Listopad

W tym miesiącu przedszkolaki z oddziału u przy dźwiękach deszczu wykonały pracę pt "kropelki". Powstały także nasze pierwsze flagi i pierwsze zalążki małego patriotyzmu.

Październik

Chodżmy na spacer w naszą jesień,
że czasem pada, to nieważne,
brzozom wyzłocił czas gałęzie,
liście szeleszczą tak, jak dawniej…

W Pażdzierniku przedszkolaki obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie.
Z darów jesieni przygotowaliśmy pyszne i zdrowe ciasto.

Wrzesień

My jesteśmy przedszkolaki...
Witamy w przedszkolu! We wrześniu rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Przedszkolaki z oddziału "U" poznały nowe zabawki, nauczyły się nowych zabaw i sposobu spędzania czasu w przedszkolu. Wszystkim rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech!Szkoła Podstawowa w Koźlinach, Koźliny 50, 83 - 022 Suchy Dąb, tel./fax 692 70 88, e-mail spkozliny@op.pl
Wróć do spisu treści