2017/2018 - Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści

Menu główne:

2017/2018

Uniwersytet Przedszkolaka
Maj

W miesiącu maju odwiedził nas Pan pszczelarz i jego pszczółki. Przedszkolaki miały okazję poznać te małe owady bliżej.
W maju odbyła się także wycieczka do "Honolulu" i "Zagrody Kociewskiej", gdzie miło spędziliśmy, a rodzinny festyn stał się okazją do rodzinnego świętowania i wspólnej zabawy.Kwiecień

W kwietniu przedszkolaki pracowały "w pocie czoła" tworząc ciekawe prace plastyczne.

Marzec

"W marcu jak w garncu..."

W tym miesiącu zawitała do nas wiosna! Z tej okazji przedszkolaki przygotowały kwiatki - symbol wiosny - i wzięły udział w kolorowym orszaku.
Na koniec miesiąca przedszkole odwiedzi Wielkanocny Zając pozostawiając w ogrodzie upominki. :)
Luty

W lutym przedszkolaki świętowały Walentynki na słodko. Poza tym dzieci rozwijały zdolności plastyczne, muzyczne i ruchowe. Tak skończyła się zima!
STYCZEŃ

„Żyj nam Babciu lat ze dwieście,
Boś najlepsza w całym mieście.
Gdy za bardzo rozrabiamy
pod Twe skrzydła uciekamy.”
   „Dziś Dzień Dziadka, nie psocimy,
   Tylko dobrze Ci życzymy.
   Ty wybronisz nas od draki
   Bośmy małe rozrabiaki.”

W tym miesiącu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki przygotowały krótki występ  z tej okazji i zaprezentowały się w roli krasnoludków wykonując taniec pt. „My Jesteśmy Krasnoludki”. Na Sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się także bal choinkowy, gdzie przedszkolaki świetnie się bawiły.

GRUDZIEŃ


„Święty Mikołaju
Na Ciebie czekamy
Przez okno zmarznięte
Ciągle wyglądamy”
W grudniu przedszkolaki odwiedził Mikołaj i wręczył każdemu grzecznemu przedszkolakowi drobny upominek. W tym miesiącu spotkaliśmy się również z rodzicami na wspólnych warsztatach kartki świątecznej, gdzie powstawały piękne kartki z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W tym magicznym czasie odbyło się także spotkanie opłatkowe z rodzicami, przy  kolędach miło spędziliśmy czas.LISTOPAD


Szaro buro i ponuro…

W listopadzie przedszkolaki znalazły sposób na jesienna nudę. Wykonały  między innymi wspólną pracę plastyczną, co okazało się bardzo ciekawe, a zabawa kolorami zachęcała do twórczych działań.PAŹDZIERNIK W PRZEDSZKOLU

„Październik chodził drogą
w wyrudziałym kaftanie,
drzewom włosy malował
jesiennymi farbami…”

W październiku przedszkolaki miło spędzały czas na świeżym powietrzu, bawiąc się w berka czy „łapiąc” bańki mydlane. W Sali przedszkolnej równie aktywnie uczestniczyły w zajęciach przedszkolnych.


WITAMY W PRZEDSZKOLU

„Z tym jesiennym wiatrem
tańczą sobie liście,
tańczą sobie tańczą
czerwone złociście…”

Witamy przedszkolaki i rodziców w nowym roku szkolnym 2017/2018 w oddziale „U”!!! Wrzesień upłynął nam pod znakiem wspólnej zabawy i nauki, przedszkolaki wykonały między innymi praca plastyczną pt „Jesienne drzewo” z czego były bardzo dumne.Komisja Rekrutacyjna w ramach projektu "Uniwersytet przedszkolaka" zakończyła rekrutację do Projektu na rok 2017/2018

Wszystkie dzieci w  wieku 3 lat (rocznik 2014), których rodzice złożyli dokumentację rekrutacyjną zostali przyjęci do Projektu.
Dzieci z rocznika 2015 roku, których rodzice złożyli dokumentację rekrutacyjną  zostały przyjęte do projektu i będą mogły chodzić do przedszkola od 01.09.2018 roku, lub w przypadku wolnych miejsc w przedszkolach Gminy Suchy Dąb od dnia ukończenia 3 lat.
Starsze dzieci (4-6 lat), których rodzice złożyli dokumenty rekrutacyjne, zostały przyjęta na zajęcia dodatkowe realizowane w ramach projektu.
Imienna Lista dzieci, które zostały przyjęte do projektu zostanie wywieszona na terenie danej szkoły prowadzącej przedszkole w dniu 28.08.2017 roku.
Imienna Lista dzieci, które zostały przyjęte na wydłużony czas pracy przedszkola zostanie wywieszona na terenie danej szkoły prowadzącej przedszkole w dniu 28.08.2017 roku.

Tomasz Struski
kierownik projektu "Uniwersytet Przedszkolaka"

Podręczniki do oddziału 3-latków

Informujemy, iż w najbliższym czasie zostaną podjęte działania wyboru podręczników do oddziału "3-latków".

Przesunięcie terminu podania podręcznika związane jest z toczącym się postępowaniem przetargowym na zatrudnienie nauczyciela wychowania przedszkolnego do oddziału 3-latków w ramach projektu pn. „Uniwersytet przedszkolaka” zgodnie z projektem dofinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 3.Edukacja, Działanie 3.1 Edukacja przedszkolna.

Szkoła Podstawowa w Koźlinach, Koźliny 50, 83 - 022 Suchy Dąb, tel./fax 692 70 88, e-mail spkozliny@op.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego